Робота музею Бойової слави, який працює в ОЗЗСО «Любешівський ліцей», була розпочата у 1985 році.

Згідно листа Міністерства освіти і науки України від 22.05.2015 року № 1/9-255 організовано роботу з приведення експозицій музею у відповідність до вимог законодавства про декомунізацію.

Зокрема,протягом останніх трьох років було змінено головну експозицію музею «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» з червоною зіркою вгорі на стенд з постами воїнів-захисників українських земель, починаючи від князівських дружинників Київської Русі (ХІІІ ст.) і до воїнів Збройних Сил України (ХХІ ст.), матеріали яких розроблені українським інститутом національної пам’яті і становлять повну колекцію фото вояків «Історія українського війська».

У 2016 році була створена нова експозиція з представленням фотографій та інформації про героїв антитерористичної операції, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України. Ці воїни були жителями Любешівського району і загинули, виконуючи свій обов’язок громадянина України – захищати рідну землю від загарбників. Четверо хлопців : Корець Роман, Хрупчик Іван, Пасевич Іван та Трохимук Юрій загинули в зоні АТО. Про їхнє мирне життя, їхній подвиг та відзнаки за бойові заслуги розповідає експозиція «Душу й тіло положили за нашу свободу».

У 2016 році було створено експозицію «За гідність людську на майдани ми вийшли», яка висвітлює події на Майдані Незалежності у 2013-2014рр. Саме у цій експозиції чільне місце займають матеріали про героя Небесної сотні, жителя с.Деревок Любешівського району Гриневича Едуарда, який загинув на вулиці Інститутській 20 лютого від пострілу снайпера, який поцілив йому у скроню.

Кожного місяця, протягом 2016 року, поповнювалась нова експозиція «подарунків» із зони АТО. Це гільзи, фрагменти заряду протитанкового снаряду, частини гранати «Ф-1», осколки від бойового снаряду САУ, хвостовик від ПТКР, фрагмент заряду протитанкового гранатомету «МУХА», фрагменти мінометних мін різних калібрів та багато іншого.

Екскурсоводами музею та членами клубу «Пошук» продовжується збір фотографій, документів для доповнення експозицій, які освітлюють події Другої світової війни, та для оновлення експозицій про події, які відбуваються сьогодні.

Організовуються зустрічі з воїнами-афганцями та воїнами, які несли службу в зоні АТО. Ці зустрічі висвітлюються у шкільній газеті «Таймс» та на шпальтах районної газети «Нове життя».

Музей бойової слави Музей історії Любешова

Презентація оглядової екскурсії

ВІдео-екскурсія

День партизанської слави

Кiлькiсть переглядiв: 599

Коментарi