/Files/images/психолог.JPGСучасні дослідники встановили, що в школі дитина проводить 70% свого активного життя протягом 11 років, але доведено, що лише 20-40% негативних впливів на психічне здоров’я дитини пов’язане зі школою. Найважливішим для психічного здоров'я дитини є психологічний клімат у родині, ставлення до дитини в сім'ї.

Як же правильно виховати дитину, щоб вона максимально засвоїла право називатися людиною? Зрозуміло, що у кожній сім'ї існують свої традиції, принципи, норми та правила. Але, мабуть, немає сім’ї, в якій батьки не хотіли б бачити свою дитину доброю, чесною, доброзичливою, справедливою, ввічливою і т.д.

Не існує готових рецептів та моделей виховання, які можна було б, не змінюючи, «застосувати» до своєї дитини.

Рекомендації щодо виховання

1. Виявляйте свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що ви любите її завжди, за будь-яких обставин. Але слідкуйте за тим, щоб ваша любов не перетворилась на вседозволеність, установіть чіткі межі дозволеного і завжди неухильно дотримуйтесь встановлених заборон і дозволів.

2. Повірте у неповторність та оригінальність вашої дитини, у те що вона унікальна, єдина така у світі. Вона не може бути чиєюсь копією , зокрема вашою. Тому не варто вимагати від дитини повторення ваших досягнень, наслідування ваших здібностей і талантів. Дайте право своїй дитині прожити власне життя і досягти своїх результатів.

3. Приймайте дитину такою, якою вона є, зі всіма своїми вадами та чеснотами. Підкреслюйте її сильні сторони, але її вчинки оцінюйте об’єктивно. Оцінюйте не саму дитину , а тільки її вчинок. Частіше хваліть дитину за її досягнення, порівнюйте їх з попередніми досягненнями інших дітей.

4. Ніколи не погрожуйте дитині, просто розкажіть їй , що ви змушені будете зробити в тому разі , якщо вона обере небажаний для неї і для оточення спосіб поведінки. Завжди дотримуйтесь цього рішення , якщо ви вже його прийняли.( Каяття.)

5. Дотримуйтесь єдності вимог у сім’ї, інакше дитина навчиться пристосовуватись і обманювати.

6. Ніколи не з’ясовуйте стосунків у присутності дитини. Виникнення дитячих неврозів має тісний зв'язок із негативною дією сварок у присутності дітей. Не маніпулюйте дитиною у власних інтересах, особливо коли вона це бачить і чує.

7. Чітко встановіть права і обов’язки дитини у сім’ї., покажіть їй , що вона рівноправний член родини і також має право брати участь у сімейній раді.

8. Не соромтесь визнати перед дитиною свою помилку чи неправоту, попросити у неї вибачення. Покажіть їй , що ідеальних людей не буває і ви теж можете помилятись.

9. У спілкуванні уникайте наказових форм.

10. У конфліктній ситуації уникайте – « ти висловлювань», замініть їх « я – висловлюваннями».

Наприклад:

- Ти знову розкидав іграшки ? - Я так втомилася на роботі, невже мені доведеться ще й іграшки складати? Здається – це твій обов’язок.

- Ти знову погано їси! – Невже я зовсім не вмію готувати, що моя їжа несмачна.

11.Уникайте абстрактних висловлювань, що не описують конкретної ситуації:

- Скільки разів тобі казати!

- Ти знову…

- Коли ж ти навчишся?

- Ти все робиш не так!

12. Ніколи не займайтесь цілеспрямованим словесним вихованням. Краще покажіть дитині гідний приклад. Адже дитини на підсвідомому рівні засвоює і копіює ваші правила поведінки і моральні норми. Дитина – ваше дзеркало.

13.Демонструйте оптимізм. Виражайте впевненість у хорошому результаті, у можливостях дитини - цим ви укріплюєте віру дитини в себе, сприяєте її позитивному ставленню до світу і оточення, зміцнюючи її психічне здоров’я.

Кiлькiсть переглядiв: 615

Коментарi