Вступ до школи - переломний момент у житті дитини. Він пов’язаний з новим типом стосунків з оточенням ( ровесниками й дорослими), новим видом основної діяльності ( навчальної , а не ігрової).У житті дитини змінюється все: обов’язки, оточення, режим. Це «кризовий» період у житті дитини, і ця криза виявляється у тому, що свої ігрові потреби дитина має задовільняти навчальними способами. Процес адаптації до шкільного життя триває від 2 тижнів до 2-3 місяців ( залежно від їх готовності до школи, психофізіологічних особливостей та стану здоров’я).

/Files/images/61675942.jpgШкола з перших днів ставить перед дитиною низку питань. Їй необхідно успішно опанувати навчальну діяльність, засвоїти шкільні норми поведінки, долучитись до життя у класному колективі, пристосуватись до нових умов розумової праці та режиму. Як бачите, перед дитиною постає дуже складне завдання. Цей період звикання до школи називаємо адаптацією. Як дитина подолає цей період – успішно, швидко чи болісно, залежить від нас – дорослих.

Тому сьогодні хотілося б повести мову не про дітей, а про дорослих, про їх ставлення до дитячих успіхів, і ще важливіше, до їх невдач. Нажаль, батьки, частіше за все, нетерплячі та егоїстичні, хоча виправдовуються «добрими намірами». Та якими б не були виправдання ваше роздратування, крики, з’ясування стосунків, покарання - все це додаткові стресові ситуації, це постійний дитячий біль від непорозуміння та образи, а дітям і так тяжко в цей період, вони потребують підтримки, а не критики з вашої сторони.

Дуже велике значення для психічного та фізичного здоров’я вашої дитини має і режим дня.

Декілька порад щодо режиму дня:

1. 10 год. сну для поновлення сил.

2.Після школи не спішіть садити дитину за книжку, необхідно 2-3 год. відпочинку. Найпродуктивніший час для занять з 15 до 16 год., а заняття ввечері безрезультатні.

3.Не примушуйте дітей сидіти довго над книжками. Це не дасть користі, тому, що дитина не можна утримувати увагу довше 15-20 хв. Вона має відпочити, змінити вид діяльності, як в школі на уроці – фізкультхвилинкою.

Під час занять не сидіть над дитиною, дайте їй можливість працювати самостійно, але якщо буде потрібна допомога, наберіться терпіння. Має бути спокійний тон та підтримка, ( «Не хвилюйся, все вийде, давай розбиратися разом; я тобі допоможу) похвала, навіть якщо щось не виходить.

Якщо ви будете дотримуватись даних рекомендацій у вихованні, ваша дитина виросте врівноваженою та спокійною.

Кiлькiсть переглядiв: 524

Коментарi