• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Виховна робота

«Мистецтво виховання має ту особливість, що майже всім вона здається справою знайомою й зрозумілою, а декому навіть справою легкою – і тим зрозумілішим і легшим здається воно, чим менше людина з ним обізнана, теоретично чи практично. Майже всі визнають, що виховання вимагає терпіння дехто вважає, що для цього потрібні вроджена здібність і вміння, тобто навичка, але дуже мало хто прийшов до переконання, що, окрім терпіння, вродженої здібності та навички потрібні ще й спеціальні знання»

К. Ушинський.

Термін "виховання" походить від слова "ховати" в розумінні оберігати, убезпечити від небажаного впливу. Юну, малодосвідчену, психоемоційно нестійку особистість є від чого "ховати", оберігати і захищати: від пияцтва, наркоманії, злодійства, моральної розбещеності, згубного впливу потужних потоків бруду і сміття окремих засобів масової інформації, особливо телебачення.

Наш заклад – це установа, метою якої є виховання всебічно розвиненої, гармонійної особистості, "виведення" її на високий загальнолюдський культурний рівень, соціалізацію у якісно нових умовах.

Виховна система НВК – це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання. У навчальному закладі відбувається :

- моральне становлення учнів,

- формування у школярів творчого мислення, відповідальності, чіткої громадської позиції;

- розуміння своєї ролі в суспільстві;

- формування морально-етичної, художньо-естетичної, правової та екологічної культури; фізичної досконалості, зміцнення здоров’я;

- формування в учнів системи наукових знань про природу, людину, суспільство, почуття національної самосвідомості готовності до професійного самовизначення.

Виховну роботу організовано з урахуванням основних положень нормативних документів.

Пріоритетними завданнями для нашого закладу на сьогодні є:

- використання сучасних інформаційних технологій у навчально-виховному процесі НВК, що можна було спостерігати під час проведення як загальношкільних, так і позакласних виховних заходів;

- створення умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку учнів;

- естетичне, екологічне виховання як одна із складових підготовки учнів до дорослого життя;

- виховання громадянських якостей особистості;

- збереження морального, фізичного та психічного здоров’я підростаючого покоління;

- виховання в учнів почуття любові та вірності своїй Батьківщині, національної свідомості;

- забезпечення педагогічних умов для соціалізації школярів, виховання в них життєвої компетентності.

Найважливішим принципом НВК є принцип гуманізму, відповідно до якого людині як вищій цінності суспільства надаються сприятливі умови для всебічного розвитку особистості.

Виходячи з цього робота планується по місячниках.

Ми віримо в успіх нашої праці, наших учнів, які повертаються до нас в якості вчителів, приводять своїх дітей, ми віримо в своїх колег-педагогів - мрійників, ентузіастів, патріотів свого закладу, які не тільки народжують прекрасні ідеї, а й втілюють їх у життя.

Віримо - ми на шляху до успіху.

Кiлькiсть переглядiв: 496

Коментарi